Mustafa GENÇ

AYASOFYA İÇİN SIRA YENİ KARARNAMEDE Mİ?

Elli yıldır, “AYASOFYA’YA VURULAN ZİNCİRLER KIRILACAK” diye diye bugünlere geldik.

Aynı sloganı Sayın Devlet Başkanımız da tekrarlayarak bugünlere gelmişlerdir. Ve daha nice arkadaşlarımız…

Ayasofya bizim kara sevdamız…Fatih’in nesli oluşumuzun kimlik belgesi…

Gençliğimizde Fetih Marşı, olmazsa olmazlarımızdandı. Namazda okuduğumuz Fatiha gibiydi. “ BİZ, BİZ;FATİH’İN NESLİYİZ!” başat sloganımızdı. Rabbim! O ne heyecan ve ne ruhtu?

Günler haftalar, aylar yıllar oldu.

Kimileri bu yolda öldü, kimileri de savruldu. Ölmeyenler ve de savrulmayanlar da oldu bu cihanda. Sevdalarına kavuşma umudu ve özlemiyle yaşadılar. Bir Bakanlar Kurulu Kararıyla Ayasofya’ya vurulmuş zincirlerin bir başka Bakanlar Kurulu Kararıyla kırılabilecek günü gözlediler.

Şimdi sıra bu kararın yazılıp yazılamayacağı noktasına geldi. Biz bekleriz. Çünkü alışığız böylelerine…

Dünya ve Türkiye ne 1453ler dünyası ve Türkiye’sidir; ne de 1934 lerin dünyası ve Türkiye’sidir.

Ayasofya, fethin sembolüdür. Ama aynı zamanda da Ortodoks Mezhebinin tarihi ve manevi sembollerindendir.

Haçlı ruhunu diriltip Türkiye ve İslam düşmanlığını alevlendirmek için tüm Hıristiyanlık dünyası için bir malzeme olarak kullanılabilir. Bu konu Yunanistan ve Rusya tarafından sahiplenilerek, başta Amerika , Rusya ve Balkan devletleri olmak üzere Türkiye’nin aleyhine kışkırtılacaklardır.

Hatta bu işi daha ileri götürerek ajanlarıyla Avrupa, Amerika ve Balkanlarda ihya edilmiş camilere sabotajlar düzenleyebileceklerdir.

Bunun için olsa gerektir ki, Sayın Devlet Başkanımız, “bu işin getirisi- götürüsü vardır” demiştir.

Bu işin, “getirisini- götürüsünü” bu noktadan sonra devlet aklı tayin edecektir.

Devletin aklı bu noktada geçerli olacaktır. Tarihimizde bunun bir çok örnekleri vardır. Devletin aklı bunları göz önünde bulundurarak karar vereceğine inanıyoruz.

Selam ve dua ile…

Yazarın Yazıları
İSLAMCILIK TARTIŞMALARI-ll-27 Eylül 2020 İSLAMCILIK TARTIŞMALARI-l25 Eylül 2020 TÜRKİYE’NİN CEMAATLER GERÇEĞİ- lV-21 Eylül 2020 TÜRKİYE’NİN CEMAATLER GERÇEĞİ-lll-19 Eylül 2020 TÜRKİYE’NİN CEMAATLER GERÇEĞİ-ll-17 Eylül 2020 TÜRKİYE’DE CEMAATLER GERÇEĞİ-l-16 Eylül 2020 KIRK YIL ÖNCE VE KIRK YIL SONRA!15 Eylül 2020 İMAM HATİP DÜŞMANLIĞININ PERDE ARKASI!10 Eylül 2020 POLİTİKACILAR VE BÜROKRATLARI İÇİN TARİHİ ALTIN KURALLAR!06 Eylül 2020 KORONAVİRÜS SORUMLUSU KİMDİR?04 Eylül 2020
ANA SAYFA YAZARLAR GÜNCEL EKONOMİ SİYASET SPOR GALERİ WEB TV İLETİŞİM