Mustafa GENÇ

DİYANET- AYASOFYA VE KEMALİSTLER!

Ayasofya’nın aslına döndürülmesi olayı dıştan çok içte bir takım rahatsızlıklara neden olmuştur.

Kemalistlerden bazıları ilk etapta kararnamedeki imzanın  Mustafa Kemal’e ait olmadığını iddia etmişlerdir. Bu iddia tutmayınca  daha başka yollara başvurarak dış dünyayı devreye sokmaya çalışmışlardır. Bu da tutmayınca  ilk Cuma namazında okunan Diyanet İşleri Başkanı’nın hutbesini devreye sokarak fitne uyandırmaya çalışmışlardır.

Öncelikle şunu ifade edelim ki, halkın kahir ekseriyetinin Müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. Resmi dinimiz yoksa bile devlet, dini hizmet vermektedir.

Mensubu bulunduğumuz dine göre bizler , “ peygamberler dışındaki tüm insanlar , insan olma nitelikleriyle yanlış yapabilirler. İnancımız odur ki, Peygamberler dahil hiç kimse – LAYÜSEL/ SORULMA Z-“ değildir.

Peygamberimiz(sav), “Ölülerinizi hayırla anınız” buyurmuşlardır.

İslam alimleri, “ adları Kur’an-ı Kerim’de anılanlar hariç hiç kimseye lanet okunmasını” hoş görmemişlerdir. Hatta bu nedenledir ki, Müslümanlar nezdinde zulmün sembolü olarak kabul edilen Yezid’e bile lanet okunmasını doğru bulmazlar.

İşte bizim geçmişle ilgili terbiyemiz budur.

Her kim olursa olsun, yapmış olduğu yanlışın hesabını öncelikle Allah’a verecektir. Bizim bu konudaki görevimiz Allah’ın ve Peygamber’in emir ve yasaklarını bildirmektir.

Birileri, alkol almış diye Kur’an’dan alkol ile ilgili hükmü silmeye yada rafa kaldırmaya  kalkılmaz, savunulmaz da…Yanlışlar düzeltilir, doğrular tekrarlanarak yola devam edilir.

Kemalistlerin halkımızı,  “ya ATATÜRK, YADA İSLAM yada YA ATATÜRK’ÜN EMİRLERİ YADA ALLAH’IN VE PEYGAMBERİN EMİR VE YASAKLARI” tercihlerinden biri ile karşı karşıya getirmeleri son derece yanlış bir taktiktir. Hükümeti, köşeye sıkıştırma” adına böyle bir şeye teşebbüs etmeleri hükümeti değil, kendilerini bayırdan aşağı atmak olur. Bunu anlamaları için biraz akla ihtiyaçları vardır.

Politikayı böyle bir zemine oturtmak da son derece tehlikelidir. Türkiye bu noktada çok hassas dengeler üzerinde varlığını sürdürmektedir. Bu dengeleri bozmak , hiç kimsenin yararına değildir.

Herkesin bayramını    kutlayarak kısa bir tatil niyetiyle Selamlar…

Yazarın Yazıları
İSLAMCILIK TARTIŞMALARI-ll-27 Eylül 2020 İSLAMCILIK TARTIŞMALARI-l25 Eylül 2020 TÜRKİYE’NİN CEMAATLER GERÇEĞİ- lV-21 Eylül 2020 TÜRKİYE’NİN CEMAATLER GERÇEĞİ-lll-19 Eylül 2020 TÜRKİYE’NİN CEMAATLER GERÇEĞİ-ll-17 Eylül 2020 TÜRKİYE’DE CEMAATLER GERÇEĞİ-l-16 Eylül 2020 KIRK YIL ÖNCE VE KIRK YIL SONRA!15 Eylül 2020 İMAM HATİP DÜŞMANLIĞININ PERDE ARKASI!10 Eylül 2020 POLİTİKACILAR VE BÜROKRATLARI İÇİN TARİHİ ALTIN KURALLAR!06 Eylül 2020 KORONAVİRÜS SORUMLUSU KİMDİR?04 Eylül 2020
ANA SAYFA YAZARLAR GÜNCEL EKONOMİ SİYASET SPOR GALERİ WEB TV İLETİŞİM