Mustafa GENÇ

İMAM HATİP DÜŞMANLIĞININ PERDE ARKASI!

Türkiye’de oldum olası İmam Hatip Okulları tartışmaları bitmemektedir.

Bu okullara kimileri Atatürkçülük, kimileri laikçilik ve kimileri de çağdaşçılık adına karşı çıkmaktadır. Ama bunların hiçbiri, bu işi İslam düşmanlığı adına yaptıklarını söyleyecek yüreklerini ortaya koyamamaktadırlar.

İmam-Hatip okulları Atatürk’ün dönemi olan 1924 tarihinde çıkarılmış bulunan Tevhid-i Tedrisat Kanunun dördüncü maddesine göre kurulmuş okullardır. Bu okullara karşı çıkmak öncelikle bu yasaya, dolayısıyla Atatürk’e karşı çıkmak demektir.

Bu yasaya karşı çıkmak Atatürk ile birlikte İslam’a da karşı çıkmak demektir. İnsanların dinlerini öğrenmekten niçin korkuyoruz, niçin istemiyoruz?

Atatürk ‘ün zamanında çıkan Tevhid-i Tedrisat Kanununun dördüncü maddesi şöyledir:

“Madde 4- Maarif Vekaleti(Milli Eğitim Bakanlığı) yüksek diniyat mütehassısları yetiştirmek üzere Dar’uk- Fünunda bir İlahiyat Fakültesi tesis ve imamet ve hitabet gibi hidemat-ı diniyenin ifası vazifesiyle mükellef memurların yetişmesi için de ayrı mektepler küşad edecektir.”

Görüldüğü gibi İmam Hatip okulları ve de İlahiyat Fakültelerinin kuruluş ve amaçları 1924 yılında çıkarılan Tevhid-i Tedrisat Yasasına dayanmaktadır.

Şimdi İmam Hatip okulları mezunlarına hakaret eden kişi yada kişilere soralım:

Son yirmi beş yıldan beri Türkiye’de din tüccarlığı ve ticareti yapanlardan kaç tanesi İmam Hatip okulu mezunudur?

Ülkenin birlik ve dirliğini bozanların kaç tanesi İmam Hatip okulu mezunudur?

Ekonomik gücünü bir türlü millileştirmeyen işadamlarının kaçta kaçı İmam Hatip Okulu mezunudur?

Bu ülkenin vatan yapılmasının sembollerinden olan camilerin ibadete açılmasından rahatsız olan Bizans artıklarının kaçta kaçı İmam Hatip Okulu mezunudur?

Demokrasiyi sakız gibi çiğneyen bu Bizans artıkları İmam Hatip okullarına ve bu okullarda okuyanlara niçin düşmandırlar?

Düşmanlıklarını gizlemeyenler bir de bu okullardan mezun olanların yaptıkları görevlerin de düşmanı olsalar daha bir dürüstlük olmaz mı?

Örneğin; bu cinsi sapık ve sahtekarlara(!) cenazesini kıldırtmayabilir. Böyle bir vasiyetle pek ala öbür dünyaya gidebilir. Türkiye laik bir ülke olup pek ala böylelerinin vasiyetleri de yerine getirilebilir. Herkesin inancı güvende ve Anayasa teminatındadır ama İmam Hatip Okullarında okuyanların değil!... Ne garip bir ülkedeyiz, değil mi?

Bakalım Hukuk devletinde miyiz?

Yazarın Yazıları
İSLAMCILIK TARTIŞMALARI-ll-27 Eylül 2020 İSLAMCILIK TARTIŞMALARI-l25 Eylül 2020 TÜRKİYE’NİN CEMAATLER GERÇEĞİ- lV-21 Eylül 2020 TÜRKİYE’NİN CEMAATLER GERÇEĞİ-lll-19 Eylül 2020 TÜRKİYE’NİN CEMAATLER GERÇEĞİ-ll-17 Eylül 2020 TÜRKİYE’DE CEMAATLER GERÇEĞİ-l-16 Eylül 2020 KIRK YIL ÖNCE VE KIRK YIL SONRA!15 Eylül 2020 İMAM HATİP DÜŞMANLIĞININ PERDE ARKASI!10 Eylül 2020 POLİTİKACILAR VE BÜROKRATLARI İÇİN TARİHİ ALTIN KURALLAR!06 Eylül 2020 KORONAVİRÜS SORUMLUSU KİMDİR?04 Eylül 2020
ANA SAYFA YAZARLAR GÜNCEL EKONOMİ SİYASET SPOR GALERİ WEB TV İLETİŞİM