Enis ERSOY

Kimler, kimlerle beraber...

Cumhurbaşkanı kendi atadığı Başbakana ‘dolandırıcı’ dedi, Başbakan da ona malvarlığı resti çekti. Erdoğan eski yol arkadaşıyla düşman olduğu günün gecesinde ise eski bir düşmanına misafir oldu, yaptıkları için ülkesi ve milleti adına teşekkür etti.

 

Şu koltuk nelere kadir değil mi? Gün gelir kol kola yürürler, ertesi gün birbirlerine söylenmedik lafı bırakmazlar. Sorsanız, kavga hep tüyü bitmemiş yetimin hakkı içindir.

Ama o yetimin hakkı, genelde hep günü gelince ortaya çıkmak üzere bir kenarda muhafaza edilir. Başbakanın dolandırıcılık yaptığını gören bir Cumhurbaşkanı neden onu hemen görevden alıp, yargı önüne çıkarmaz? Bunun için parti kurup kendisine rakip olmasını bekler mi?

Diğer soru Davutoğlu’na; madem Cumhurbaşkanının malvarlığına dair şüpheleri vardı, niye Başbakanlık makamında otururken bunların araştırılmasını istemedi?

Belli ki bu daha başlangıç, kim bilir önümüzdeki günlerde daha neler göreceğiz. Ne diyordu Can Yücel, “Ne kadar rezil olursak o kadar iyi…”

Hadi eski yol arkadaşları Erdoğan, Davutoğlu ve Babacan’ın bugün kanlı bıçaklı olmasını koltuk mücadelesi ile izah ettik diyelim, sonuçta hepsi siyasetçi.

Peki Tayyip Erdoğan’ın, geçmişte can düşmanı diye bildiğimiz, tarihin en ağır vergi cezası ile yüz yüze bıraktığı Aydın Doğan ile kucaklaşmasını anlayabilen var mı?

Erdoğan, eski yol arkadaşına savaş ilan ettiği günün akşamında, ezeli düşmanı diye bildiğimiz Aydın Doğan’ın misafiriydi. Doğan o gece iş dünyasındaki 60. Yılını kutluyordu.

Aydın Doğan, zorla elinden alınan medyasını ne kadar özlediğini anlatırken, Cumhurbaşkanı da kendisine “ülkem ve milletim adına size teşekkür ediyorum” dedi.

Hilton Oteli’ndeki gece epey renkli geçmiş. Erdoğan gelmeden önce ve ayrıldıktan sonra içki servisi varmış. Sadece, yemekte alkol ikramı yapılmamış. Demirören’lerin nikahındaki gibi Kuran okunmamış.

Davet için Hilton’un seçilmesi de ayrı bir tesadüf olmuş. Hani, Doğan’ın, yıkıp yerine daha büyük binalar dikmeyi planlayarak muazzam bir bedelle aldığı, ancak Erdoğan izin vermediği için elinde kalan Hilton var ya, işte orada gerçekleşmiş buluşma.

Doğan grubu mekan seçiminde biraz özensiz mi davranmış diye de sormadan geçemiyor insan. Sonuçta yılların Hilton’u, artık eski sayılır. Aydın Doğan, Cumhurbaşkanını, Hilton yerine daha yeni bir bina olan işletme ortağı olduğu Trump Towers’a da davet edilebilirmiş. Belki önümüzdeki yıl da orada buluşurlar.

Yazarın Yazıları
İmamoğlu’nun Kanal İstanbul stratejisi30 Aralık 2019 Kimler, kimlerle beraber...09 Aralık 2019 Vetonun sebebi halk sağlığı mı oy hesabı mı?05 Aralık 2019 Kılıçdaroğlu'nun büyük sınavı26 Kasım 2019 AKP'de Milli Görüş-Pelikancılar Kavgası ve Arınç18 Eylül 2019 Erdoğan’ın gemisi su almaya başladı10 Eylül 2019 Şume teyzenin hazin öyküsü08 Temmuz 2019 Erdoğan’ın aldığı darbe İstanbul seçimi ile sınırlı kalır mı?25 Haziran 2019 "İt" davası İmamoğlu'na başkanlık yolunu kapatabilir mi?18 Haziran 2019 VALİYE “İT”, GÜNEYDOĞUYA “KÜRDİSTAN”12 Haziran 2019
ANA SAYFA YAZARLAR GÜNCEL EKONOMİ SİYASET SPOR GALERİ WEB TV İLETİŞİM