Yılmaz HOCAOĞLU

BİRAZ ORDAN BİRAZ BURDAN

Mahmut Şubek oğlu sait İdlip, Mustafa oğlu Yasin Kasım İdlip, Mahmut Lakmi oğlu Yahya İdlip, Mehmet Hava oğlu Ömer İdlip, Mustafa oğlu Şaban İdlip, Şevbek oğlu Sait İdlip, Kayamış oğlu Ömer Kadur idlip, Mehmet Azim oğlu Ömer İdlip, M.Ali oğlu M.Zeynel Abidin İdlip....... uzayıp giden bir liste. Bu liste çanakkale şehitliğinde meftun kahramanlardan sadece bir kısmının künyeleri. İdlip'te ne işimiz var söylemleri ile veryansın edenlere sormak isterim. O muhteşem zaferin kazanıldığı tarihte bu insanlar Çanakkale'de ne işimiz var deseydi ?...

Nihat GENÇ imkan buldukça takip etmeye çalıştığım vicdanlı ve ülkesini seven sosyal demokratlardandır. Geçenlerde bir söyleşisini izledim. Şöyle diyor Nihat GENÇ “CHP tam anlamı ile FETÖ, PKK, ALMANYA, AMERİKA böyle Bir şey yapmaya çalışıyorlar. Bunun birde dili oluşuyor tabi, diyelimki orda artık PKK'yı suçlayamazsın, PYD'yi suçlayamazsın gibi onlar da zaten çıktı ortaya. İşte bu Kaftancıoğlu DHKPC'nin avukatları ile geliyor salona. Bu çok acıklı bir hikaye.Böyle olmasını istemezdik.Bana sorarsan CHP gibi bir partinin omurgası 90'lı yıllarda bu HDP'nin uzantılarının gelmesi ile kırıldı..... Ondan sonra çok feci bir şey oldu CHP de ki geri dönüşü olmayan bir şey kaset.Kasetten sonra Kılıçtaroğlu geldi. Ki bizim de burada günahlarımız çok. Bunu da burada itiraf edelim. Parti gitti bunu burada kurtaralım başka şansımız yok, bari kemal KILIÇTAROĞLU ile kurtaralım düşüncesi ile biz de geldik ve gelince de hepimiz o şeyi yedik suçlusuyuz. O suçun cezalarını da ağır şekilde çekiyoruz.....” Ben bu sözlere yorum eklemeden okuyucumu ve özellikle sosyaldemokrat okuyucumu düşünmeye davet ediyorum.

Ak Partiyi ve Reis-i cumhuru diktatörlükle ve demokrasinin değerlerini ayaklar altına almakla suçlayan anamuhalefet lideri ve sözcüleri, sırf CNN Türk televizyonuna çıkıp görüş beyan ettikleri için Ümit KOCASAKAL, parti üyesi İrem ÇİÇEK'i parti disiplin kuruluna sevk edip partiden ihraç etmeye çalışıyormuş. Bunun gibi daha birçok isim var da yazmaya yerim ve mecalim yok. Sahi kim diktatör, kim demokrasiyi ayaklar altına alıyor....?

15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimine katılan hava kuvvetlerindeki 43 generalin; 21'i 1980-83 arasında, 19'u 1990'ların başında, 3'ü ise 1980 öncesinde hava harp okuluna girmiş. Ak Parti'nin iktidar olmadığı bu yıllarda gereğini yapmayanlar ve ön açanlar ile ilgili söyleyecek bir sözünüz var mı beyler?

Benim partim FETÖ'ye teslim oldu-(CHP'liYılmaz ETEŞ- Partisinden İhraç Edildi)

Orada bir FETÖ yapılanması var dedim bunun temizlenmesini söyledim. Ne kadar vatansever ve Atatürkçü ne kadar ülkesini seven insan varsa tasfiye ediliyor.Ne oluyor? Kim tasfiye ediyor bizi?Bizim günahımız suçumuz ne? Kim bu karanlık güçler?... (Bağımsız milletvekili eski CHP milletvekili Öztürk YILMAZ. Partisinde ihraç edildi.)

CHP'li seçmene sesleniyorum.Sizi kandırıyorlar.Şu anki CHP organik CHP değil. Kirli ilişkiler, rant peşinde. Belediyeleri paylaşma peşinde...Bunlara oy vermeyin. Burada Ü...U...'a oy veren FETÖ'ye oy vermiş olur. (Eski CHP Antalya Milletvekili Yıldıray SAPAN)

Her ne kadar parti yönetimimiz inkar etse de30 Mart seçimlerinde bir ittifak yaptı, cemaatle ittifak yaptı.İllerde ve ilçelerde cemaatin çeşitli unsurlarının CHP ile yürüdüğünü hepimiz gördük. (CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman GÜLER)

Yavaş'a CHP'den aday olmasını teklif ettim.”Ben bunu hakaret sayarım dedi” Sonra FETÖ imamı firari Ayhan ATALAY, kendisini ikna etti.CNP'den aday oldu. (Sinan aygün. Eski CHP milletvekili)

Başka sorum yok. Nokta...

Ve sözün bittiği yer.”Türkiye Cumhuriyeti devletinin olduğu yerde kimse kimsesiz değildir.”(Ağrı ili Taşlıçay ilçesi kaymakamı)

kalın sağlıcakla...

Yazarın Yazıları
BİRAZ ORDAN BİRAZ BURDAN 201 Temmuz 2020 UMUT VERMEYEN SİYASET11 Mayıs 2020 AİLE OLMAK10 Mayıs 2020 YORUMSUZ 124 Nisan 2020 Kehleden gelen saadet11 Mart 2020 MÜLTECİ SORUNUMUZ ÜZERİNE02 Mart 2020 BİRAZ ORDAN BİRAZ BURDAN18 Şubat 2020 DİYET ÖDEMEYE DEVAM 204 Şubat 2020 SEÇİM Mİ?24 Ocak 2020 DİYET ÖDEMEYE DEVAM14 Ocak 2020
ANA SAYFA YAZARLAR GÜNCEL EKONOMİ SİYASET SPOR GALERİ WEB TV İLETİŞİM