Mustafa GENÇ

KORONAVİRÜS VE DİYANET!

Koronavirüs çıktı çıkalı devlet mücadele vermektedir.

“Geç kaldık” diyebileceğimiz tedbirler inşallah olmaz yada olmamıştır.

“Sosyal mesafeyi koruma “ adı altında almış olduğumuz tedbiri TV ekranlarında ilk uygulayan kişi olarak Sayın Devlet Başkanımızda gördük.

Sayın Devlet Başkanımız, ” Kuruluş Ertuğrul” selamı ile çevresindekileri selamlayıp KORONAVİRUS tehlikesini haber verirken Sayın Diyanet İşleri Başkanımıza, “kaç umrecinin halen Arabistan’da bulunduğunu, bunların Türkiye’’ye ne zaman intikal edecekleri” sorulduğunda kocaman bir “HAYIR “İLE CEVAP VERMİŞTİR.

Sayın Başkan’ın , “bilmiyorum” demesi son derece ayıp ve sorumsuzluk örneğidir.

Çünkü, gerek hac ve gerekse umre ziyaretçilerinin listeleri Başkanlıkta mevcuttur. Diyanet bunlardan görevli ve sağlık harcamaları parası almaktadır.

İlle de kabe kapatıldıktan ve kovulduktan sonra mı Türkiye ve KORONAVİRÜS akla gelmiş olacaktı.

Bunun hesabını Sayın Başkan milletimize vermelidir.

Son gönderilen bir genelde görevliler sosyal medya gruplarının oluşturulması yada var olan bir grupla birlikte 65 ve üzeri yaştaki insanların ihtiyaçlarının karşılanması konusunda gönüllülüğe yönlendirmektedir.

Bu, güzel bir yönlendirme olmuştur.

Tabii ki meşru talepler karşılanacaktır.

Sosyal medya hesaplarda dolaşan belgelere bakarsak polis ve jandarma ile rakı ısmarlayanlar bile vardır.

Rakı , sigara ve nargile gibi, kullanıcısı için bir mal ve değer kabul edilebilir ama, kullanmayan için bir şey ifade etmez. Hiçbir Müslüman buna zorlanmaz. Çünkü bu konuda temel kural, “ Allah’a asi olunan yerde kula itaat edilmez” şeklindedir.

Dileriz ki, görevlilerimiz böyle bir durumla karşılaşmaz.

Selam ve dua ile

Yazarın Yazıları
CORONAVİRÜS ÖNCESİ VE SONRASI07 Nisan 2020 GÜN BU GÜNDÜR!04 Nisan 2020 CORANAVİRÜS KIYAMETİ Mİ?03 Nisan 2020 CORONAVİRÜS VE ECEL!- II-01 Nisan 2020 CORONAVİRÜS VE ECEL!- I-31 Mart 2020 DİYANET İŞLERİ BAŞKANI NE YAPMALI?30 Mart 2020 BAŞKAN’IN İKİNCİ AYIBI!29 Mart 2020 KORONAVİRÜS’Ü FIRSATA DÖNÜŞTÜRME İHANETİ27 Mart 2020 KORONAVİRÜS VE DİYANET!25 Mart 2020 KORONAVİRÜS ÜZERİNDEN DÜŞMANLIK!…24 Mart 2020
ANA SAYFA YAZARLAR GÜNCEL EKONOMİ SİYASET SPOR GALERİ WEB TV İLETİŞİM